Як одягати новонародженого взимку: поради досвідчених батьків

Молоді батьки ще багато чого не знають про правильний догляд за своїм малюком. Та перш за все їм необхідно дізнатися, як одягати новонароджену дитину взимку, щоб не було неприємних наслідків. На жаль, немовля ще не може сказати, коли холодно, чи йому не затишно на вулиці або вдома. Саме тому важливо розуміти, як одягати новонароджену дитину взимку, щоб не застудити та не підхопити інфекцію.

фото - одежда на новорожденного на зиму

Не варто сприймати холодну погоду, як одного з найбільш лютих ворогів для свого малюка. Зрозуміло, що Ви просто хочете захистити його від усіх ризиків, але сидіти вдома – це те ж не варіант. У квартирі з опаленням, повітря пересушене та несе мало користі дитині.

А ось регулярні прогулянки на вулицю, навпаки, корисні:

 • на 30% більше кисню міститься в морозному повітрі;
 • бактерії та віруси на морозному повітрі мають меншу концентрацію;
 • холодне повітря покращує обмін речовин, нормалізує нервову систему та покращує гормональний фон.

Але найголовніше завдання батьків – це правильно одягати, щоб дитина залишалася здоровою та активною.

Цікаво дізнатись, як одягати новонародженного взимку правильно?

Читайте далі!

Вчимося правильно одягати новонародженого взимку

Вибираючи одяг для свого малюка, необхідно перш за все розуміти, що йому повинно бути тепло, але при цьому не жарко. Якщо ж він спітніє, то найімовірніше – переохолодиться. А це може призвести до небажаних застуд і обмеженню на прогулянки по вулиці.

Тому ідеальна формула – це коли не холодно, але й не жарко. При цьому врахуйте, що спершу має одягатися мама, а тільки потім одягайте дитину. Інакше малюк швидко спітніє і його легко може простудити на повітрі.

фото - як одягати новонародженого взимку

Для того щоб зрозуміти, як правильно одягати новонародженого взимку, необхідно розібратися з тканинами одягу, який Ви підбираєте. Зупиняйтеся лише на натуральних тканинах, вони не викликають алергії та надійно оберігають шкіру дитини. Якщо розглядаєте варіант одягу з синтетичної тканини, то знайте, що на морозі вона матиме ефект «скла». Через це малюк не буде відчувати себе комфортно, почне вередувати та плакати.

Перед тим як починаєте збиратись на прогулянку, насамперед подивіться на термометр за вікном – якщо температура опустилася нижче -10 градусів, то з прогулянкою по вулиці найкраще почекати.

Отже, тепер ми розповімо про те, як одягнути новонародженого в 5 градусів морозу. Тут необхідно дотримуватися принципу «пошарового утеплення».

Суть тут в наступному:

 • сліп і вовняні шкарпетки – це перший шар;
 • другий шар – комбінезон закритого типу. Як альтернативу, можна одягнути кофту та штани з вовни, флісу або махри. Обов’язково одягніть пінетки, так як вони надійно вкриють ніжки малюка;
 • третій шар – вітрозахисний конверт або зимовий комбінезон з шапкою. Найкраще, якщо шапка на зав’язках, так як її можна легко одягти, і вона надійно прикриває голову та вушка;
 • додатковий шар може знадобитися при тривалих прогулянках на холодній вулиці. В цьому випадку візьміть теплий плед з флісу та вкрийте ним дитину у візку.

Пам’ятайте, що взимку погода мінлива, якщо Ви орієнтувалися на те, як одягнути новонародженого коли 0 градусів, то ймовірно, що дитині стане прохолодно при зміні температури на вулиці. Тому найкраще завжди мати під рукою утеплений плед з флісу,так Ви підстрахуєте себе та свою дитину від мінливої зими.

Готуємося до виписки з пологового будинку

Свої найперші дні дитина проводить в пологовому будинку, де з’являється на світ і знаходиться під пильним наглядом медиків. Саме тут, відразу доводиться замислюватися про те, як одягати новонародженого в пологовому будинку взимку та що вибрати з одягу на виписку. Молоді батьки потребують хорошої поради та наставництва в цьому питанні. Адже це перші дні життя немовляти, коли особливо потрібні догляд та турбота!

Безпосередньо в самому пологовому будинку дитина відчуває себе максимально комфортно і затишно тому, що тут підтримується необхідна тепла температура та поруч завжди є лікарі. Але переступити за поріг пологового будинку Вам все-таки доведеться…

Для цього необхідно заздалегідь підготуватися – купити необхідний одяг і розібратися з тим, як вкутувати свого малюка. Про те, як одягати новонародженого на виписку взимку, ми розповімо в цій статті покроково.

Перш за все слід підготувати наступні предмети одягу для своєї дитини:

 • дитячий комбінезон;
 • легка кофтинка чи сорочечка;
 • тепла кофтинка на довгий рукав;
 • утеплений комплект або «чоловічок»;
 • ситцева або фланелева шапочка;
 • тепла зимова шапочка.

Вирішуючи питання, як одягнути новонародженого на виписку в грудні, необхідно відповідально підбирати одяг для свого малюка. Не варто сильно закутувати дитину, але й холоду вона не повинна відчувати. Пам’ятайте, що на вулиці новонароджене дитя проведе всього кілька хвилин, і відразу ж попаде в теплий салон автомобіля. Про це не варто забувати, готуючись до виписки з пологового будинку.

фото - як одягати дитину на виписку з пологового будинку

Все ще замислюєтеся про те, що одягнути новонародженого на виписку з пологового будинку взимку? Ми можемо запропонувати Вам відмовитися від дитячого комбінезона та утепленого комплекту на користь спеціалізованого конверту для виписки або ж теплої ковдри. Зверніть увагу на вагу та розмір одягу – вони повинні в ідеалі відповідати пропорціям дитини, щоб вона відчувала себе затишно та комфортно. Все-таки, це перший вихід на вулицю!

А ось ще кілька порад щодо того, як одягнути новонародженого на виписку взимку:

 • в першу чергу необхідно зробити вибір на користь натуральних матеріалів, незалежно зима це чи літо. Не можна, щоб шкіра дитини страждала від контакту з синтетикою або штучними матеріалами;
 • якщо замість комбінезона ви вибрали теплу ковдру, то в зверху перев’яжіть стрічкою. Це створить атмосферу особливого дня;
 • вибираючи шапочку для малюка, зупиніть вибір на моделях без хвостика та помпона. При їх наявності не вийде одягнути дитині капюшон;
 • шапочка повинна бути згідно розміру голови дитини. Це необхідно для того, щоб зберегти дитячі вушка від холодного вітру.

В цілому, все вище перелічене відповідає тому, як правильно одягнути новонародженого на виписку взимку. Ви повинні подбати про те, щоб дитина відчувала себе комфортно та затишно в Ваших руках.

p.s. До речі, перед самим виходом з пологового будинку не забудьте погодувати малюка, щоб в дорозі він не вередував і спокійно спав.

фото - як одягати новонародженного на вулицю взимку

Регулярні зимові прогулянки

Отже, Ви повернулися з пологового будинку та плануєте свій режим догляду за малюком. Безумовно, Вам варто регулярно виходити на вулицю, але вперше це варто робити лише через 3-7 днів, після приїзду з пологового будинку. Дайте малюкові час на акліматизацію і в цей час підберіть необхідний одяг.

фото - у що одягнути новонородженного зимою вдома

А що саме Вам знадобиться:

 • сліп бавовняний;
 • сліп флісовий;
 • утеплений варіант комбінезона або зимовий конверт;
 • флісовий плед;
 • сюди ще додайте бавовняну та теплу шапочку.

Для того, щоб зрозуміти, як одягати новонародженого на вулицю взимку, необхідно розібратися з тим, які небезпеки можуть підстерігати дитину. Перш за все, дитина не повинна потіти на холодній вулиці. Трапитися це може в тому випадку, якщо Ви надмірно утеплили малюка. Одягайте відповідно сезону та актуальній температурі за вікном.

У зимову пору, особливу увагу необхідно приділити утепленню кінцівок дитини – вушка, руки, ноги, голова. Забезпечте необхідне тепло для цих частин тіла. Для цього Вам знадобляться бавовняна та утеплена шапочка, боді на бавовняній основі, утеплений конверт.

Вам належить вивчити всі найважливіші правила по догляду за малюком, щоб більше не хвилюватися, як одягати новонароджену дитину на вулицю взимку. Перш за все запам’ятайте, що при температурі за вікном до -10 градусів теплим пледом користуватися не варто. Звертайте увагу на вологість і вітер за вікном. Якщо холодний поривчастий вітер або підвищена вологість, то плед знадобиться навіть при нульовій температурі.

Зрозуміти, як правильно одягнути новонароджену дитину на прогулянку взимку можна з досвіду попередніх виходів на вулицю. Зверніть увагу на щічки своєї дитини – якщо вони червоні, то це говорить про те, що йому жарко. Це означає, що Ви підібрали дуже теплий гардероб. Також помацайте її носик – він повинен бути теплим. Якщо ніс холодний, то дитині недостатньо тепло та слід повертатися додому.

А загалом, розуміння того, як одягати новонароджену дитину взимку на прогулянку, приходить з часом. Це досвід, дорогі мами!

Ідеальний одяг для дому

Молодим батькам необхідно розуміти, як взимку одягати новонародженого вдома. Все-таки, саме в приміщенні малюк проводить більшу частину часу. Вам необхідно підібрати великий комплект дитячого гардеробу на всі випадки життя, але безпосередньо для дому вибирайте легкий одяг. Шкіра повинна дихати та ніщо не має сковувати рухи – це ідеальна формула для домашнього проведення часу.

 

У деяких випадках, батьки не можуть вийти на вулицю – захворіла мама або квартира розташована на останніх поверхах. Тоді дитина може проводити більше часу на балконі, де є доступ до свіжого повітря. Але Вам необхідно розуміти, як одягати новонародженого взимку і в цьому випадку. Насправді, всі правила такі ж, як у випадку виходу на вулицю – утеплюємо малюка, як для повноцінної прогулянки.

Вибираємо шапочку

Саме час, поговори про те, яку шапочку одягати новонародженому взимку. У магазинах є дуже великий вибір варіантів. Ми ж Вам рекомендуємо вибирати шапочку на зав’язках, вона легко знімається та зручно фіксується за розміром голови. При цьому зверніть увагу на те, щоб вона була утеплена та з бавовняною підкладкою та обов’язково повністю прикривала вушка. Відмовтеся від моделей з помпонами або косичками, які лише можуть заважати дитині зручно покласти голову.

Одяг для дитини під конверт

Якщо Ви плануєте щоденно використовувати конверт для прогулянок з малям, тоді нам варто поговорити і про вибір одягу під конверт. Чи знаєте Ви, що саме одягати новонародженому взимку під конверт? Тут комплект цілком стандартний, але Вам доведеться його запам’ятати. Отже, одягайте наступне: сліп, тоненька бавовняна шапочка та тепла шапочка, царапки та шкарпетки. Також Ви можете самостійно доповнювати або оновлювати свій варіант одягу дитини для прогулянок.

Сподіваємося, що в цій статті Ви отримали всю необхідну та актуальну для Вас інформацію.